Monday, February 29, 2016

Wiesz czy nie wiesz?

Cześć Traderzy.

Na początku, zanim przejdę do pisania kolejnej wskazówki, chciałbym powiedzieć, że jest mi miło i jestem bardzo zaskoczony ilością odsłon i tym, że Polacy są naprawdę wszędzie
Brazylia, Indie, Kenya, Ukraina, Rosja, Meksyk USA Kanada i oczywiście cała Unia Europejska. Tam czytacie mojego skromnego bloga.
Dziekuję jeszcze raz i proszę o komentarze, może podsuniecie jakiś temat giełdowy, na który chętnie sie wypowiem? Bardzo było by mi miło widząc interakcje z Waszej strony.

Dzisiaj opiszę jeden z prostszych tricków, który pozwoli Wam podnieść dochody z giełdy.
A więc zacznę od pytania: Jaka jest twoja średnia przegrana ze stu ostatnich wymian?
Nie wiesz? To zajrzyj do dziennika. Oooo nie prowadzisz? Szkoda.
W tym momencie osoby które nie prowadzą dziennika giełdowego mogą przestać czytać.
Oczywiście żartuję, ale chcę podkreślić jak ważnym narzędziem jest dziennik giełdowy. Jeśli go nie prowadzisz to zacznij, bo dużo moich wskazówek bedzie o niego opartych.

No więc jaka jest Twoja średnia przegrana ze stu ostatnich wymian? Podziel sumę dodanych przegranych zagrań przez sto, co da ci średnią kwotę jaką przegrywasz.
Teraz już wiesz ile Srednio przegrywasz.

90% traderów detalicznych nie wie tego o swoich przegranych. Więc jeśli nie wiedziałeś tego o swojej grze, nie martw się bo jesteś w większości.
Niestety wiekszość traci pieniądze na giełdzie. No ale gdzieś trzeba rozpocząć naprawę swojego postępowania giełdowego. ZAŁÓŻ DZIENNIK!!!
Okay, więc teraz rozumiesz, że poza bazgrołami o tym jak się czujesz wygrywając lub przegrywając zagrania, dziennik daje Ci jeszcze na przykład średnią przegraną z okresu jaki sobie zechcesz obliczyć.
Możesz prowadzić dziennik w excellu, ustawić tabelki w ten sposób, ż wszystko bedziesz wiedział bez kalkulatora.
Ja tam prowadzę dziennik papierowy, ale to mój wybór.

No więc masz już ten dziennik, wiesz jaka jest Twoja średnia przegrana z powiedzmy stu przegranych wymian i co dalej? Dalej wystarczy, że przy każdym zamówieniu jakie składasz na kupno lub sprzedaż krótką, tak dobierzesz ilość akcji, Tak ustawisz swój stop loss ( oczywiście z uwzględnieniem analizy technicznej), żebyż już nigdy nie przekroczył swojej średniej przegranej.
Zrób to a zobaczysz jak Twoje profity wzrosły tylko dzieki temu, że nie pozwalasz sobie na większe straty niż Twoja średnia przegrana ze stu wymian.
Nie wiesz jak obliczyć swój stop, żeby nie przekroczył średniej? Kiedyś to opiszę, a póki co załóż dziennik.

Slawek J

Jeżeli jesteś zaawansowanym lub średnio zaawansowanym traderem i chciałbyś nauczyć się pięciu strategii daytradingu których używam na codzien, skontaktuj sie ze mną: gcsjinc@yahoo.com

Polub nas na Facebooku: Inwestorzy zza oceanu Facebook

Jeżeli jesteś zainteresowany otwarciem konta z dźwignią finansową 12:1 (intraday) przy minimalnym depozycie $300 i dostępem do rynku w USA  kliknij   TUTAJ

No comments:

Post a Comment