Thursday, February 25, 2016

Myślenie

Cześć Traderzy.

Dzisiaj chciałem zastanowić się nad myśleniem. Chciałbym wiedzieć czy myślisz nad tym co robisz na giełdzie?
Jaka jest Twoja odpowiedź? Tak? Nie?
Moim zdaniem to nie jest takie proste pytanie na jakie wygląda. Bo przecież normalnym jest, że trzeba pomyśleć nad zagraniem, trzeba je przeanalizować pod kątem potencjalnego zagrania.
Musisz wiedzieć jakie ryzyko w związku z tym zagraniem jesteś w stanie ponieść, ile akcji (kontraktów, spreadów) możesz kupić/sprzedać.
No właśnie. Czyli myślisz nad tym co robisz uczestnicząc w rynku.

Treaz chciałem zapytać Cię, czy myślisz podczas składania zamówienia? Kiedy widzisz, że cena na wykresie jest w odpowiednim miejscu do złożenia zamówienia na Twoje zagranie? Czy myślisz sobie w tym momencie "może potrzebuję czystrzego wejścia" albo "kurcze nie jestem pewien", albo "może po kolejnej nodze w górę/dół wejdę"?
Może myślisz nad rozmiarem pozycji? "super to wygląda chyba wejdę większymi pieniędzmi". czy myślisz sobie "super wejście, ale gdzie byłby mój stop loss".

No właśnie myśleć czy nie myśleć?
Myśleć i nie myśleć. Taka jest moja odpowiedź na to pytanie.
Bo przecież musisz znaleźć spółkę na zagranie. Musisz wiedzieć czy spełnia Twoje kryteria (volume, cena, bid/ask itd).
Musisz wiedzieć czy będziesz wchodził w zagranie krótkie czy długie na danej spółce.
Musisz znać poziom cenowy, na którym złożysz zamówienie. Dobrze byłoby znać poziomy cenowe gdzie będziesz zabierać zyski. Oczywiście stop loss, najważniejsza z Twoich wiadomych jeśli chodzi o dane zagranie.

To wszytko musisz wiedzieć i musisz nad tym pomyśleć.

Czy myśleć podczas zagrania? Tak? Czarne skrzynki nie myślą. Czarne skrzynki wiedzą. Czarne skrzynki (automaty czy roboty giełdowe tutaj na to mówią black box, dlatego tak o nich piszę) na podstawie programu po prostu wchodzą w wymiany.
One wychodzą z wymiany wg wgranego w nie programu.

Wszystkie swoje przemyślenia musisz wykonać przed rozpoczęciem sesji, oglądając wykres, musisz wiedzieć czy będziesz grać spółkę na wzrosty czy spadki. Na jakim poziomie cenowym, jak duża będzie Twoja pozycja.

Podczas sesji pozostaje tylko bezmyślne klikanie ( nie mylić z głupim klikaniem. Głupie klikanie kosztuje bardzo dużo pieniędzy, ale o tym miedy indziej). Bezduszne klikanie. Jak robot. Polecenie kupna/sprzedaży, ilość akcji, kierunek- klik.
Jesteś w wymianie polecenie stop loss, stop kroczący- klik.
Polecenie sprzedaży z zyskiem częsci pozycji- klik.
Po co nad tym myśleć? Już nad tym myślałeś przed sesją.

Wejście nigdy nie będzie tak czyste jakbyś tego chciał. Zawsze lub prawie zawsze zostawisz pieniądze "na stole". Stop loss bedzie miał parę centów poślizgu. Nigdy nie będzie idealnie.
Ale nie myśl o tym podczas sesji bo będzie jeszcze gorzej. Pomyśl o tym wszystkim przed, żebyś był jak robot podczas.

Slawek J

Jeżeli jesteś zaawansowanym lub średnio zaawansowanym traderem i chciałbyś nauczyć się pięciu strategii daytradingu których używam na codzien, skontaktuj sie ze mną:  gcsjinc@yahoo.com

Polub nas na Facebooku Inwestorzy zza oceanu Facebook

Jeżeli jesteś zainteresowany otwarciem konta z dźwignią finansową 12:1 (intraday) przy minimalnym depozycie $300 i dostępem do rynku w USA  kliknij TUTAJ

No comments:

Post a Comment